Ekspertyzy nieruchomości kluczem do udanego refinansowania

Kiedy refinansujemy swoją hipotekę, wszystko zależy od oceny. Jeżeli wartość naszego domu jest tak niska, że się pogrążamy, nie możemy jej refinansować. Jeżeli wartość szacunkowa obniży nasz kapitał o mniej niż 20%, utkniemy, płacąc za prywatne ubezpieczenie hipoteczne lub płacąc doradcom, aby uzyskać refinansowanie.

Co więcej, możemy nie otrzymać najniższej stopy procentowej, ponieważ kredytodawcy uważają kredytobiorców, którzy mają mniej akcji, za bardziej ryzykownych. Jeżeli myślimy o refinansowaniu, powinniśmy zrozumieć zasadniczą rolę oceny w tym procesie.

Na czym polega ocena domu?

Ocena jest opinią, wyrażoną przez licencjonowanego lub certyfikowanego profesjonalistę, na temat wartości domu, dostarczaną przez niezainteresowaną osobę trzecią. Wymiana walut w kantorze internetowym jest bardzo korzystna. Rzeczoznawca otrzymuje wynagrodzenie za wycenę domu, ale warto mu zapłacić, jeśli bardzo zależy nam na refinansowaniu.

W transakcji refinansującej wycenę chroni bank. Dzięki temu jest on pewny, że nie pożycza pożyczkobiorcy więcej pieniędzy niż wartość nieruchomości.  Ewentualnie w przyszłości, pożyczkodawca może odsprzedać nieruchomość i odzyskać pieniądze. Kurs walut online jest tutaj bardzo korzystny.

Rzeczoznawca przychodzi zobaczyć nasz dom, jego wizyta trwa zazwyczaj 30-45 minut. W tym czasie mierzy jego wymiary, sprawdza wyposażenie i ogólny stan zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Robi zdjęcia na zewnątrz, każdego pomieszczenia i garażu.

Następnie sprawdza ostatnio sprzedane nieruchomości, podobne do naszej, w okolicy. W oparciu o wizytę domową i zapisy, formułuje profesjonalną opinię o tym, jaka byłaby wartość nieruchomości, gdyby pojawiła się na rynku. Bank wykorzystuje tę wartość, biorąc pod uwagę też nasze dochody, aktywa i historię kredytową, aby określić, ile może pożyczyć.

Jak zwiększyć szanse na wysoką ocenę?

Waluty online można wymieniać całkowicie bezpiecznie. Wartość nieruchomości w dużej mierze zależy od tego, jak kształtowały się ceny sprzedaży porównywalnych nieruchomości w ostatnim czasie. Jednak mylimy się, jeśli uważamy, że nic nie możemy zrobić. Wymiana walut online wymaga posiadania konta walutowego. Bardzo ważne jest stworzenie dobrego pierwszego wrażenia.

Nasza nieruchomość powinna być czysta, uporządkowana i łatwa do sprawdzenia. Zwierzęta powinny być zamknięte, a zapachy zamaskowane. Nie chcemy przecież, żeby rzeczoznawca był speszony.  Warto włożyć nieco wysiłku w wizualne zwiększenie wartości naszej nieruchomości, jeżeli zależy nam na refinansowaniu.

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *