Nowy program ściągania podatków

Według planowanego budżetu na 2019 rok, Polskie Ministerstwo Finansów planuje uszczelnić system i ściągnąć od polaków 7,5 mld zł. Dla ekspertów jest to niemożliwa do osiągnięcia kwota. Fiskus zamierza najwięcej pieniędzy uzyskać z podatku VAT. Priorytetową sprawą jest rozbudowa działu analitycznego jednego z punktu kontrolnego działającego jako system STIR.

Jego zadaniem jest zapobieganie przestępstw skarbowym, podejrzane transakcje mają być już na początku zatrzymywane i oddane do wyjaśnienia.  Kluczowa może być w tej kwestii wymiana walut online. Skarb Państwa jednak ma bardzo wysokie roszczenia w ciągu roku zamierza zablokować transakcje na kwotę około 705 mld zł.

Biorąc pod uwagę że całkowity koszt wpływający z podatku VAT w tamtym roku wyniósł 10 mld zł. Zwolennicy wprowadzenia STIR uważają, że dzięki lepszemu ściąganiu podatków i rozbijaniu grup okradających skarb państwa, dochody z tytułu podatku od towarów i usług zwiększą się o ponad połowę. Ten rok jest szczytowy pod względem koniunktury więc budżet państwa może się pochwalić całkiem pokaźnymi dochodami. Waluta online stoi na obecnie dobrej pozycji .

Niestety według prognoz następny rok ma przynieść duży spadek dochodów co za tym idzie mniej wpływów do budżetu. Krajowa Administracja Skarbowa zamierza ściągnąć pieniądze podatników.  Skarbówka jako władza wykonawcza może w każdej chwili zablokować konto każdego obywatela na czas 72 godzin.  Ponadto od przyszłego roku nastąpi uruchomienie kasy fiskalnej online.

Na początku roku ma zostać nałożony obowiązek na poszczególne firmy  takie jak warsztaty samochodowe, stacje paliw. Jeżeli wszystko będzie działać kasy fiskalne zostaną rozpowszechnione na wszystkie branże w państwie. Może to być strzał w dziesiątkę, wiele ekspertów uważa że to właśnie sprzedaż detaliczna jest punktem który pozostaje poza zasięgiem fiskusa.

Dodatkowo jest to duże usprawnienie dla Urzędu skarbowego który będzie miał wszystkie transakcje detaliczne firm w jednym pliku kontrolnym. Może to stanowić zwiększone wpływy do budżetu nie tylko z tytułu podatku VAT ale także z podatku dochodowego. Wielu wieku analityków biznesowych zastanawia się czy popularny internetowy kantor wymiany walut, też będzie objętych dodatkową kontrolą skarbową.

Kolejnym planem który ma wejść w życie między 2020 a 2021 rokiem jest obowiązek raportowania schematów podatkowych. Dzięki tak radykalnej polityce fiskus chce ograniczyć stosowanie optymalizacji podatkowej.

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *